Po sukcesach naszych piw w wielu międzynarodowych konkurach, zdecydowaliśmy spróbować swoich sił na rynkach zagranicznych.

 

Dzięki wsparciu Pomorskiego Brokera Eksportowego mogliśmy podjąć szereg działań, których celem było poznanie specyfiki danego rynku i nawiązaniu relacji biznesowych.

Nasz rekonesans w Meksyku zaczęliśmy od spotkania z lokalną społecznością i zorganizowanej dla niej degustacji naszego piwa z Browaru Spółdzielczego w Cancun, zorganizowanego we współpracy z Browarem Cerveza Akumal.  W kolejnych dniach spotkaliśmy się także z przedstawicielami browarów: Casa Cervecera Pescadores, który jest browarem stacjonarnym, a jednocześnie hurtownią piwa.  Obu browarom zostały zaproponowane nasze piwa wymrażane, które spełniają wymogi transportowe długiej drogi morskiej oraz nasze standardowe piwa, które możemy zapasteryzować i dostarczyć również droga morską wydłużając ich termin przydatności do 12 miesięcy.

Drugi event promocyjny, którego celem było zapoznanie lokalnej społeczności z naszymi piwami odbył się w browarze Tiny Bastards, który znajduje się w Gluadalajara. Browar ten specjalizuje się w piwach leżakowanych w beczkach, a obszar w którym się znajduje jest obszarem winnic. Udało nam się nawiązać dzięki temu kontakt na winnicę i dostawcę beczek do leżakowania, jakich nigdy nie było w Polsce. Dzięki temu poszerzyliśmy naszą wiedzę o procesach technologicznych, które ułatwiają produkcję, a nie są praktykowane  na naszym lokalnym rynku browarniczym.

 

W efekcie naszej wizyty przedstawiciele Acumal i Tiny Bastards zdecydowali się na przyjazd do Polski, żeby zapoznać się z pełną gamą naszych produktów. Przygotowana została także wysyłka piwa do testów na meksykańskim rynku i sprawdzenia popytu na polskie piwo rzemieślnicze. Wyniki testu pozwolą nam podjąć decyzję o podjęcia regularnej współpracy eksport – import.

 

Nasz rekonesans w Nowej Zelandii zaczęliśmy od spotkania z lokalną społecznością i zorganizowanej dla niej degustacji naszego piwa z Browaru Spółdzielczego w Mount Maunganui, gdzie znajduje się Browar Mount Brewing, na zaproszenie którego pojechaliśmy do Nowej Zelandii. Odbyło się też wspólne, kooperacyjne warzenia piwa w tradycyjnym starym polskim stylu – Grodziskie. Udało nam się zaprosić do współpracy głównego producenta polskiego chmielu PolishHops, który zasponsorował nam chmiel do warzenia. Piwo zostało zrobione w 100% z polskich składników, które dostarczone zostały z Polski. W kolejnych dniach odbyło się spotkanie z browarem Funk Estate, który jest browarek kooperacyjnym a jednocześnie hurtownią piwa. Obu browarom zostały zaproponowane nasze piwa wymrażane, które spełniają wymogi transportowe długiej drogi morskiej oraz nasze standardowe piwa, które możemy zapasteryzować i dostarczyć również droga morską, wydłużając ich termin przydatności do spożycia do 12 miesięcy.

 

W kolejnych dniach odbył się drugi event promocyjny, którego celem było zapoznanie lokalnej społeczności z naszymi piwami oraz wspólne kooperacyjne warzenia piwa. Tym razem efektem współpracy jest piwo Hazy Pale Ale, które - jako styl - podbija światowe rynki. Zostało przygotowane na nowozelandzkich chmielach.

 

Na koniec naszej wizyty udało się spotkać z przedstawicielami jeszcze dwóch browarów: Steam Brewing Company i 8 WIRED BREWING, z którymi to nie tylko przeprowadziliśmy degustacje naszych piw, ale też obserwowaliśmy  u nich procesy technologiczne, które ułatwiają procesy produkcyjne, a nie są spotykane na naszym lokalnym rynku browarniczym.

W efekcie naszej wizyty przedstawiciele  Mount Brewing C.O zdecydowali się przyjechać  do Polski, ale zapoznać się z pełną gamą naszych produktów. Przygotowana została także wysyłka piwa do testów na meksykańskim rynku i sprawdzenia popytu na polskie piwo rzemieślnicze. Wyniki testu pozwolą nam podjąć decyzję o podjęcia regularnej współpracy eksport – import.

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020
Agencja Rozwoju Pomorza  S.A., Al. Grunwaldzka 472 D, 80-309 Gdańsk 

Zarząd: Łukasz Żelewski – Prezes Zarządu, Rafał Dubel – Wiceprezes Zarządu, Piotr Ciechowicz – Wiceprezes Zarządu
ARP S.A. zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk – Północ w Gdańsku VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w Rejestrze Przedsiębiorców pod nr KRS 4441,  NIP: 583-000-20-02,  Regon: 190044530
Kapitał zakładowy: 26.320.000,00 zł, Kapitał wpłacony: 26.320.000,00 zł.

©2020 by Spółdzielczy